y

ARSENAL-OLYMPIACOS 2-3 VIDEO GOALS

HIGHLIGHTS ARSENAL-OLYMPIACOS 2-3 VIDEO GOALS
Οι "ερυθρόλευκοι" έριξαν στο καναβάτσο την Αρσεναλ επικρατώντας με 3-2 και απαντώντας άμεσα στα δύο γκολ των "κανονιέρηδων". Πρώτη νίκη του Ολυμπιακού στην ιστορία του επί αγγλικού εδάφους στην 13η απόπειρα!Οι ερυθρόλευκοι δεν βρέθηκαν ποτέ πίσω σκορ, και όταν δέχθηκαν τα γκολ με τα οποία ισοφάρισαν οι «κανονιέρηδες» είχαν εξαιρετικές αντιδράσεις! Άνοιξαν το σκορ με τον Πάρντο στο 33ο λεπτό, πέρασαν και πάλι μπροστά σκορ (2-1) με αυτογκόλ του Οσπίνα στο 40ο μετά από κόρνερ του Φορτούνη, και στο 66ο λεπτό με τον Φινμπόγκασον έκαναν το 3-2.
Arsenal 2-3 Olympiakos Highlights
[ UEFA Champions League 2015-16 ]
33′ 0 – 1 Felipe Pardo
35′ 1 – 1 Theo Walcott
40′ 1 – 2 Konstantinos Fortounis
65′ 2 – 2 Alexis Sanchez
66′ 2 – 3 Alfred Finnbogason
Οι συνθέσεις
Αρσεναλ: Οσπίνα, Μπελερίν (85' Κάμπελ), Κοσιενλί (56' Μερτεσάκερ), Γκάμπριελ, Γκιμπς, Καθόρλα, Κοκλέν (60' Ράμσεϊ), Τσαμπερλέιν, Οζίλ, Αλέξις, Γουόλκοτ.
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ομάρ, Μποτία, Σιόβας, Καμπιάσο, Κασάμι, Σαλίνο, Φορτούνης (86' Βούρος), Σεμπά (72' Ερνάνι), Πάρντο, Ιντέγε (46' Φινμπόγκασον).